System C.O. i C.W.U. jest jak krwiobieg każdego budynku – dlatego tak ważne jest jego profesjonale ich zaprojektowanie gwarantujące bezawaryjne działanie przez wiele lat. Instalacje sanitarne i grzewcze dla domu muszą zostać opracowane już na początku budowy lub remontu, by racjonalnie je rozmieścić i zamaskować na etapie wykańczania. Kompleksowa obsługa, tj. realizacja projektu, montaż i późniejszy serwis, to najlepszy wybór, jeśli chodzi o wymogi dotyczące wykonawcy.

Warto poszukać oszczędności
Dziś standardem staje się wybieranie ekologicznych i efektywnych urządzeń domowych, które pozwalają na zmniejszenie rachunków, a których obsługa jest prosta i intuicyjna. Szczególnie istotne są prywatne systemy grzewcze, które odpowiadają za większą część kosztów, ale nie warto zapominać o ekonomicznym obiegu C.W.U., który jest równie ważny. Nowoczesne i kompleksowe systemy sanitarne dla domu wykorzystują tzw. wodę szarą, tj. wodę używaną do kąpieli czy prania. Można ją zagospodarować drugi raz do spłukiwania toalety, tworząc oszczędny układ sanitarny. Taki system, choć droższy, jest szczególnie korzystny przy dużej liczbie domowników.
Oszczędności należy też szukać przy planowaniu lub modernizacji C.O. Domowe instalacje grzewcze połączone z panelami fotowoltaicznymi w okresie wiosennym i letnim sprawiają, że niepotrzebne staje się korzystanie z pieca dwufunkcyjnego, a przy okazji zapewniają darmowy prąd. Takie zestawy, to kompleksowa obsługa instalacji dla domu, co realnie pomaga ograniczyć koszty, a przy tym pozostaje funkcjonalny.